Sosyal Medya

Anasayfa » Archive by Category "Sosyal Medya"
Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?

Gizlilik her zaman mühim bir konulardan biri olmuştur, lakin sosyal medyanın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte gizlilik sadece etiket olarak kullanılan bir kelimeden ibaret kalmıştır. Bugün ise Instagram uygulamasında sıkça ihtiyaç duymuş olduğumuz konulardan birine değineceğim, Instagram’da birinin hikâyesine gizlice bakmak için neler yapılmalı? Instagram’da hikayeye gizlice bakmak için ilk etapta o kişinin profilinin herkese açık olması veya ..

Devamını Oku

Facebook'ta Arapça Yorumları Engellemek

Farmville’den sonra büyük çöküşe geçmiş olan Facebook artık eskisi kadar kullanılmasa da yine de günümüzde sıkça uğramış olduğumuz siteler arasında yerini almaktadır. Özellikle Facebook’ta bir sayfa yöneticisiyseniz veyahut büyük markaları temsil ediyorsanız bu gibi durumlarda Facebook’u ister istemez her gün kullanıyorsunuz. Sayfa yöneticilerin son 2 yıldır yaşamış olduğu sorunlardan biri olan Facebook’taki Arapça yorumlar paylamış ..

Devamını Oku

Telefona WhatsApp Nasıl Kurulur?

WhatsAp her geçen gün biraz daha büyükmekte olup gelmiş geçmiş en çok indirilen uygulamalar arasında yerini almaya hazırlanıyor. Yaklaşık 925 milyon kullanıcıya sahip olan WhatsApp 1 Milyar kullanıcı için geçtiğimiz günlerde kendine ait olmayan farklı WhatsApp sürümlerini kapatarak bu hedef rakam için ne kadar iddialı olduğunu gösterdi. Günümüzde bir çok kişinin severek kullamış olduğu WhatsApp, ..

Devamını Oku

Şüphesiz instagram kullanan birçok kişi veya kurumsal firma takipçi sayısında K’lı ve M’li ifadeler yer almasını ister. Kısaca bahsetmek gerekirse K harfi bin, M harfi de milyonu ifade ediyor. Keşfet bölümünün köklü değişikliği sayesinde artık tanıyor olabileceğiniz ortak arkadaşları yada beğendiğiniz gönderilere benzerlerini size özel olarak gösterilmesi takipçi ve beğeni sayılarındaki artışa oldukça yarar sağlıyor. ..

Devamını Oku

Bir zamanların vazgeçilmez uygulaması olan Snacphat uygulaması maalesef ki her geçen gün gücünü Instagram’a gelen hikaye özelliği nedeniyle kaybetmektedir. 2016 Haziran ayına kadar herkesin severek kullanmış olduğu Snapchat uygulaması Instagram’ın bu özentilik sonucunda farklı çalışmalarda bulunarak vizyonunu tamamen değiştirmiş durumda. Snapchat kullanıcılarına özel efektler tasarlamakta olan Snapchat uygulamasında bugün sizlere snapchat hesap nasıl silinir konusu ..

Devamını Oku

Instagram uygulaması hayatımıza girdikten sonra hayatımızdaki birçok değişikliğe neden olmuş oldu. İlk etapta yeni arkadaşlar kazanmamız konusunda bizlere bir fayda sağlamakta olan Instagram bunun haricinde önemli kişileri daha rahat bir şekilde takip edebilmemizi sağladı. Instagram uygulaması bilindiği üzerine 2014 yılında hayatımıza etkin bir şekilde giriş yaptı ve kısa sürede diğer uygulamaları geride bırakarak birçok özelliği ..

Devamını Oku

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Günümüzün teknolojisiyle birlikte gelişmeye devam eden Instagram uygulamasında hemen hemen herkesin ihtiyaçlarından biri olan Instagram video indirme seçeneği sayesinde artık Instagram’da hoşunuza giden bir videoyu güvenli bir şekilde telefonunuza veya bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Tamamen reklamsız olan bu sistem sayesinde sadece hoşunuza giden videonun ya da telefonunuza indirmek istediğiniz videonun URL adresini kopyalamanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında ..

Devamını Oku

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook, arkadaşlık ve sosyal paylaşım platformlarının en başında geliyor. Milyonlarca üyesi bulunan Facebook’ta herhangi bir hesap açmak ise çok kolay. Sadece birçok insanın bilebileceği bilgilerinizi paylaşarak ve kişisel bir şifre girerek oluşturabilirsiniz. Facebook hesabınızı oluşturduktan sonra başkalarına arkadaşlık isteği göndererek onlarla arkadaş olabilir, onların gönderilerini takip edebilir ve hatta onlarla iletişime geçerek mesajlaşabilirsiniz. Facebook kendine ..

Devamını Oku

Sosyal medyanın ticaret sektörü üzerindeki payı gittikçe arttı. Instagram aylık 300 milyon aktif kullanıcısı olması bakımıyla kurumsal bir yapıya sahip olmak isteyen firmaların tercih edeceği türden bir sosyal medyaların arasındaydı. Ancak özellikle Facebook’da oluşturulan ticari profil Instagram’da oluşturulamadığından tercih edilmiyordu. Ancak Instagram’ın yeni getirmiş olduğu özellik sayesinde ticari profil oluşturulabilecek veya bu tür profili olan ..

Devamını Oku

QR kod, İngilizce karşılığı olan Quick Response kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Quick Response çabuk tepki anlamına gelmektedir. Barkod çizgilerden ve şekillerden oluşan dönüştürülebilir bir resim dosyasıdır. QR Kodu, 2 boyutlu bir barkod resmi gibi düşünebilirsiniz. Bu kodu dijital cihazınızdan okutarak hazırlanmış olan içerik ne ise ona ulaşabiliyorsunuz. Örneğin QR kod sizi bir resme, videoya, bir ..

Devamını Oku