Merak Ettiklerim

Anasayfa » Archive by Category "Merak Ettiklerim"
CVV Numarası Nedir?

Günümüz dünyasında özellikle internet üzerinden alışveriş oldukça yaygın bir hal almış durumda. Kitaptan giysiye her türlü alışveriş bu yolla sağlanmaktadır. Bu kadar tercih edilen alışveriş yöntemi için elbette güvenliğin sağlanması şarttır. Güvenliği sağlama amacıyla banka kartlarında bulunan CVV numarası, yaşanılacak sorunları ortadan kaldırmaktadır. Peki, CVV numarası nedir? Bu sorunun yanıtına kısaca bir göz atalım. Card ..

Devamını Oku

Atatürk'ün Bilinmeyen Fotoğrafları

Uzun zamandır kullanmış olduğum arşivlerden biri olan Mustafa Kemal Atatürk’e ait olan fotoğraf arşivini paylaşmak istedim. Atatürk, Türk Milleti için sürekli çalışmış olan bilime, sanata ve kültüre önem veren bir kişidir. Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan ve barış yolunda çaba göstermiş üstün bir kişiliğe sahip olan Atatürk’ün hiç bilinmeyen fotoğraf arşivine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin ..

Devamını Oku

Geçmiş dönemler içerisinde bireyler emekli maaşlarını yalnızca kamu bankaları vasıtasıyla almayı tercih etmekteydiler. Bu durum yaklaşık olarak dört senedir ön planda yer alan özel bankalar aracılığıyla emekli maaşının alınabiliyor olmasıyla yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladı. 4B Banka Değişikliği Nedir? 4B banka değişikliği sistemi, emekli bireylerin emekli maaşlarını bankalara taşımak olarak işler. Banka bu sırada emekli ..

Devamını Oku

Youtube Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün video izleme sitelerinden biri olan ve günümüzde en fazla ziyaretçiye sahip olan video sitesi Youtube için video indirme işleminden bahsedeceğim. Android işletim sistemine sahip cihazların kullanıcıları Youtube tarzı sitelerde gördükleri, beğendikleri bir videoyu cihazına indirmek isteyebilirler. Bu sitelerde videoyu direkt olarak cihaza indirme tuşu vs. yer almamaktadır. Bu sebeple video indirme işlemini yapabilmek için ..

Devamını Oku

10 TB'lık Seagate Diskleri Nasıldır?

Seagate tarafından yapılan resmi açıklamayla, sabit disk piyasasında rekabeti hızla arttırmaya başladı. 2017 yılına hızla bir giriş yapan sabit disk sektörü devlerinden biri olan Seagate, dört yeni hard disk modelini tanıttı. Ürünlerin tanıtım lansmanlarında dikkat çeken önemli noktalardan biri günlük hayatta kullandığımız bilgisayarlar için BarraCuda modellerine ek olarak çıkan yenilenen SSHD serisi FireCuda diskler. Seagate ..

Devamını Oku

Garanti Bankası İletişim Numaraları

Garanti bankasının gelişen teknolojisiyle birlikte artık bankaya gitmeden yapmak istediğiniz bütün işlemleri ister telefondan ister mobil cihazlarınızdan isterseniz de Garanti telefon ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 2018 yılının en güncel alt yapısına sahip olmakta olan garanti bankasında merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz bütün bilgiler için sizler de garanti bankasıyla iletişime geçerek kısa sürede istediğinizi yerine getirebilirsiniz. Peki ..

Devamını Oku

Asus Zenfone 2 Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan gerek fiyatıyla gerek kalitesiyle sıkça sorulan sorulardan biri olan ZenFone 2 özellikleri hakkında kısa bir araştırma yaptık. Bilindiği Asus ZenFone 2 Windows 7 İşletim Sistemi kuruldu ve Asus Zenfone 2 modeline Windows 7 kurulması bir çok ses getirirken bir çok teknoloji hayranı olan kişiler tarafından Asus ZenFone 2 tercih edilmektedir. Asus ZenFone 2 modeline Windows 7 işletim sisteminin ..

Devamını Oku

son-zamanlardaki-en-populer-oyunlarin-kategorisi

Uzun yıllardan beridir her yaş gurubundaki insanların dikkatini çeken dövüş oyunları zaman geçtikçe artmıştır. Küçük büyük demeden herkesin oynamış olduğu bu oyunlar, son derece eğlencelidir. Oyunu oynayan kişiler oyunlarda kendilerini kaybettiklerini ve misyon atladıkça heyecanın, gerilimin arttığını belirtmektedirler. Dövüş Oyunları Oyun Serileri Talebin fazla olması nedeniyle günümüzde oldukça fazla dövüş oyunları serisi vardır. Dövüş oyunu ..

Devamını Oku

Sosyal medyada her geçen gün rekabet biraz daha artmaktadır, geçtiğimiz aylarda Facebook’un yönetiminde olan Instagram uygulamasına Snapchat’te yer alan hikâye özelliği eklendikten sonra birçok kişi Instagram üzerinden takipçilerine hikâyeler paylaşmaya başladı. Instagram’a gelen hikayeler özelliği yani Stories özelliği sonucunda Instagram kullanım oranı doğru orantılı bir şekilde artmış bulunmaktadır.. Herkesin severek kullanmış olduğunu Instagram hikâyeler özelliği ..

Devamını Oku

Facebook hesabı çalmak bir çok insanın uğraştığı ancak çok az insanın yapabildiği bir iştir. Facebook hesaplarını çalmak kolay bir iş olsaydı zaten kimse tek bir hesabı yıllarca kullanamazdı. Facebook hesabında hesap adını ve soyadını yazarak direk sizlere o hesabın şifresini veren bir program henüz icat edilmedi. Ancak bazı şifre kırma programları ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. ..

Devamını Oku